slideimg 1
slideimg 2
slideimg 3
slideimg 4
slideimg 5
slideimg 6

Svečiavosi Vytautas V. Landsbergis

Parašė rugsėjo 19th

02 

Rugsėjo 15 dieną Dusetų Kazimiero Būgos viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis susitikimas su rašytoju, režisieriumi, dainų autoriumi ir atlikėju Vytautu V. Landsbergiu.
Šis susitikimas prasidėjo pokalbiu apie  dainuojamąją poeziją. Rašytojas mums papasakojo, jog susidomėjimas dainuojamąja poezija prasidėjo nuo Vytauto Kernagio ir ezopo kalbos. Trumpai paaiškino, kad ezopo kalba – tai alegorijomis, metaforomis, užuominomis pasakyta mintis. Ezopo kalba Lietuvoje buvo ypač populiari sovietmečiu, kai atviru tekstu ar garsiai išreikštos mintys buvo stropiai cenzūruojamos. Paprasčiau, tai kalba, kai apylankomis bandoma ką nors papasakoti.

Vytautas V. Landsbergis mums padainavo dainelę, kurią jis išmoko groti gitara septintoje klasėje. Rašytojas juokavo, kad mokėsi tik dėl to, kad patiktų mergaitėms. Tos dainelės pavadinimas buvo ,,Pupa‘‘. Vytautas V. Landsbergis pamokė keletą dainų ir mus. Dainavome kartu su rašytoju, keliems vaikams svečias padovanojo savo kompaktinius diskus už aktyvumą. Po smagių dainelių, svečias sakė jau sukūręs keturias knygas apie arklį Dominyką ir klausė vaikų patarimo, ką jo herojus turėtų veikti toliau – penktojoje knygoje. Tai buvo pati linksmiausia susitikimo dalis, nes moksleiviai bei susirinkusieji žiūrovai dalinosi smagiomis mintimis, idėjomis, siužeto vingiais bei problemomis, kurios galėtų atsirasti knygoje.

Baigiantis susitikimui svečias V. V. Landsbergis atsakė į vaikų klausimus, kurie daugiausiai buvo susiję su jo kūryba, bet kitiems rūpėjo sužinoti apie rašytojo vaikystę. Kažkas iš moksleivių paklausė: ,, Kai buvote vaikas, kuo norėjote būti užaugęs?‘‘ Šis net negalvojęs atsakė, kad vaikystėje dažnai lankydavosi Kauno zoologijos sode ir visada svajodavo tapti jo direktoriumi, kad naktį galėtų visus gyvūnėlius paleisti į laisvę, nes jam buvo labai gaila šių uždarytų narvuose žvėrių.

Rašytojas užsiminė, jog spalio 17–18 dienomis Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje įvyks spektaklio.„Baltas sodininkas“ premjera apie šviesaus atminimo maestro Vytautą Kernagį.

Taip pat Vytautas V. Landsbergis papasakojo, jog pirmąją pasakojimų ir anekdotų knygą „Rudnosiuko istorijos“ išspausdino tik iš antro karto, todėl mes visi neturėtume nuleisti rankų ir pasiduoti po pirmos nesėkmės.

Deja, šis susitikimas truko tik valandą, galbūt tai nėra trumpas laiko tarpas, bet su rašytoju šis laikas neprailgo ir visi išsiskirstė kupini geros nuotaikos ir energijos.

         Vismantė Sinkevičiūtė,

Greta Stankevičiūtė,

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos 8 klasės mokinės

04          03 01